Historia

INTER TYCHY powstał 6 listopada 1982 roku w Tyskiej dzielnicy Wilkowyje a założyło go 4 młodych ludziAndrzej Bors. Piotr Jaromin. Leszek Korczyk i Grzegorz Korus

Inter to najstarsza Tyska drużyna futsalowa i jedna z najstarszych na Śląsku i w Kraju. Warto jednak przypomnieć, że na początku grało się w sześciuosobowych składach tzw. Szóstki PIŁKARSKIE

Pierwszy mecz INTER rozegrał z drużyną AMADEUSZ PODLESIE przegrywając (0: 2) Jak do tej pory INTER rozegrał 1061 meczy odnosząc 470 zwycięstw, remisując 102 razy i poniósł 489 porażek stosunek bramkowy 5522-5551 Wszystkie statystyki w specjalnych kronikach zespołu.

W brawach INTER-u przez 28 lat grało ponad 300 zawodników a najbardziej znani to futsalowiec numer 1 w kraju ANDRZEJ SZŁAPA były reprezentant Polski (właśnie od drużyny INTER-u zaczęła się jego wielka kariera futsalowa) a grali jeszcze PIOTR SŁONINA i MICHAŁ SŁONINA –aktualnie kapitan futsalowej reprezentacji Polski i gracz WISŁY KRAKBET KRAKÓW. Następnie ZBIGNIEW MODRZIKznakomity bramkarz tez były kadrowicz.MACIEJ LUDWICZAK były zawodnik ekstraklasy z dużych boisk. I tak znani w regionie zawodnicy jak DARIUSZ DOMŻAŁ , BOGDAN HARUPA, KRZYSZTOF KOŁODZIEJCZYK, TOMASZ SZCZEPANEK, KAZIMIERZ SZACHNITOWSKI to najbardziej znani zawodnicy, jacy grali w barwach INTER-u.

W INTERZE grał i działał teżMARIAN DUKAznany trener futsalowy założyciel SKAŁY TYCHY, która występowała w zawodowej lidze futsalu . Ale największe sukcesy święcił jako trener drużyn amatorskich (JAL-MAR, MELANEX, ŚLĄSK)

Na początku istnienia INTER brał udział w turniejach ŚWIATA MLODYCH w ogóle drużyna grała w turniejach na terenie całego GÓRNEGO ŚLĄSKA, które odbywały się co tydzień Ligi wtedy jeszcze nie istniały Pasmo sukcesów INTER-u na początku lat dziewięćdziesiątych a do największej należą:

1990 - Trzecie miejsce na Turnieju o Puchar 3 maja na stadionie GÓRNIKA ZABRZE

1995 - Trzecie miejsce w Tyskiej Lidze Piątek (turniej organizował INTER)

- Trzecie miejsce na Turnieju w ZŁOTYM POTOKU (najbardziej prestiżowy turniej amatorów)

1996 - Mistrzostwo Tyskiej Ligi Piątek (INTER organizator)

1997 – Trzecie miejsce w Tyskiej Lidze Piątek (INTER organiarzem)

- Pierwsze miejsce w Turnieju Noworocznym w KUŹNI RACIBORSKIEJ

2002 – Drugie miejsce na Turnieju w MIKOŁOWIE- PANÓWKACH

2003 - Pierwsze miejsce w Turnieju o Puchar Prezydenta miasta TYCHY

2007 – Trzecie miejsce w Tyskiej Lidze Piątek (INTER organizator)

2008 – Drugie miejsce w Pucharze Ligi organizowanej przez Związek Górnośląski

To te najbardziej znaczące sukcesy INTER-u oprócz tego wiele innych sukcesów w mniejszych turniejach.

INTER to nie tylko granie w ligach i turniejach w bogatej kolekcji znajduje się też dyplom od JURKA OWSIAKA za udział w WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Do sukcesów INTER-u można zaliczyć rozegranie meczu z WIDZEWEM ŁÓDŹ na turnieju noworocznym w Kuźni Raciborskiej w 1997 roku. Trenerem WIDZEWA był wtedyFRANCISZEK SMUDA. Mecz z WIDZEWEM był nagrodą za wygranie turnieju noworocznego .Był to okres słynnej „Citkomani”

SKŁAD WIDZEWA :LUDWIKOWSKI- SZYMKOWIAK, SIADACZKA, DEMBINSKI, WYCISZKIEWICZ, GĘSIOR, ŁAPINSKI

SKŁAD INTERU: MICHAŁ DUKA - SZŁAPA, SKIBA, MICHAŁKÓW, LUDWICZAK, RZEPA

Do przerwy sensacja 2:0 dla INTERU gole: SZŁAPY i MICHAŁKOWA wynik końcowy 2:4 dla WIDZEWA gole: 2 SZYMKOWIAK, GĘSIOR, DEMBIŃSKI